Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne STOLBUD to gwarancja najwyższej jakości, elegancji i szyku. Drzwi wewnętrzne, pokojowe nie muszą być nudne i standardowe.KONSTRUKCJA DREWNIANA
Tradycyjna konstrukcja oparta na masywnej, klejonej czopowo ramie, wykonana z wysokiej jakości naturalnego drewna: sosny lub dębu, dodatkowo impregnowanego. Wypełnienie skrzydła stanowią kasetony drewniane lub przeszklenia, zabezpieczone ozdobną ramką drewnianą. Ponadto na życzenie klienta, skrzydła w konstrukcji drewnianej możemy wykonać z innych gatunków drewna.

KONSTRUKCJ PANELOWA
Konstrukcja skrzydeł oparta jest na dwóch pionowych i dwóch poziomych ramiakach wykonanych z materiałów: drewno z MDF lub samym MDF. Pomiędzy ramiakami pionowymi, w zależności od wzoru skrzydła umieszczane są wypełnienia w postaci szkła lub szczeblin z płyty MDF.

KONSTRUKCJA SZKLANA
Konstrukcję drzwi szklanych stanowi: sama tafla szkła (patrz przykład konstrukcji bezramiakowej) lub tafla szkła umieszczona pomiędzy dwoma ramiakami pionowymi (patrz przykład konstrukcji ramiakowej). Aby skrzydła były bezpieczne w użytkowaniu, stosujemy szkło hartowane lub klejone.

KONSTRUKCJA PŁYTOWA
Skrzydła płytowe oparte są na konstrukcji ramowej z drewna lub MDF, wypełnionej płytą wiórową pełną, płytą wiórową otworową lub tzw. "plastrem miodu" i obustronnie obłożonej płytą MDF lub HDF, w zależności od sposobu wykończenia. W tak przygotowanej konstrukcji mogą być wycinane otwory pod szklenie lub płyciny. W przypadku skrzydeł pełnych, na powierzchni można stosować frezowania lub aplikacje ozdobne (np. Intarsje).


Zobacz także: